Новини клубу

Ворог руйнує соціальну та житлову інфраструктуру. Сотні тисяч родин залишились без даху над головою, а обсяги зруйнувань навіть не можливо підрахувати. Війна також оголила і старі проблеми, які мали вирішуватись задовго до її початку, але вона їх критично загострила.

Хто такі КіКи, і чому саме нинішнього року їх діяльність опинилась у фокусі уваги вітчизняних банкірів? Яким у цьому зв‘язку буде алгоритм взаємодії між банками та Державною податковою службою України?

Своє підсумкове засідання за 2021 рік Клуб банкірів присвятив не справам минулого, а амбітним планам на майбутнє, адже темою обговорення став ВВП України і перспективи його зростання.

Своє друге у вересні засідання Клуб банкірів провів спільно з Фондом розвитку підприємництва та Академією фінансового управління Міністерства фінансів України. А темою обговорення стала державна програма дешевих кредитів 5-7-9 та її вплив на малий та середній бізнес в умовах карантину.

Свою яскраву і насичену діяльність Клуб банкірів продовжив засіданням про економічний розвиток України у світовому контексті, яке відбулося в Посольстві Словаччини в Україні

2 липня відбулося спільне засідання Клубу банкірів, Національного інституту стратегічних досліджень, Міністерства юстиції та Національної школи суддів України на тему: «Іпотека в Україні 2021:аналіз юридичних аспектів».

Своє чергове засідання на тему: «Іпотека в Україні 2021:бажане і реальне» Клуб банкірів провів 11червня спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень.

Співпраця з профільними комітетами Верховної Ради України завжди була і залишається одним з пріоритетів діяльності Клубу банкірів.

Свою роботу в Новому 2021 році Клуб банкірів розпочав 4 лютого засіданням в Інституті економіки та прогнозування НАН України в своєму традиційному форматі. Тільки тематика цього разу виявилась дещо несподіваною і цілком ексклюзивною, бо учасниками представницької зустрічі стали не лише відомі банкіри, страховики, вчені-економісти, але й високопосадовці Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції України

Наприкінці кожного року всі ми традиційно підбиваємо його підсумки, аналізуємо досягнення, осмислюємо помилки, окреслюємо плани на рік наступний.

Засідання Клубу банкірів в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України. 03 грудня 2020 року на тему: «Спеціальне засідання Клубу банкірів. Почесна гостя - Перший заступник Голови Державної податкової служби України Наталя Рубан».

Чергове засідання Клубу банкірів на тему «Банківська система України 2020-2021;визначення сучасних викликів» відбулося 13 листопада в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України.

Засідання Клубу банкірів в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України на тему: «Захист прав кредиторів: проблеми правозастосування.»

«Глобальна криза і політика центральних банків»-саме таку тему обрав Клуб банкірів для свого першого посткарантинного засідання у звичному форматі, яке відбулося у Посольстві Словаччини в Україні.

«Роль Ексимбанку у підтримці словацького експорту та його співробітництво з Україною». 25 лютого 2020року.

Своє чергове засідання Клуб банкірів провів у Національнальній Академії наук спільно з відділенням економіки НАН України та Академією фінансового управління.

Для Клубу банкірів завжди було і лишається дуже важливим спілкування з колегами з інших країн та обмін професійним досвідом під час засідань Клубу.

Свою роботу у 2020 році Клуб Банкірів розпочав активно і яскраво бо перше засідання було проведено в Національному інституті стратегічних досліджень на тему:«Грошово-кредитна політика 2020:поточна ситуація і стратегічні виклики».

Чи готові урядовці до відкритого і зацікавленого діалогу з представниками банківськоі системи? Так, і засідання Клубу банкірів 27 листопада у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства переконливе тому свідчення.

14 листопада в Академії фінансового управління відбулося чергове засідання Клубу банкірів на тему «Банківська система 2019. Відновлення кредитування: можливості, обмеження, виклики».

Ми живемо у час високих швидкостей і швидких змін. Здається, варто зупинитися і ти вже відстав. Втім можливо не так важливо, як ти рухаєшся,а головне-куди? А чи корелюється ця житейська істина з явищами і процесами економічного життя?

У доповіді Мосійчук Т.К. на тему «Як запустити фінансовий ринок України: погляд з боку страхових компаній» був представлений аналіз тенденцій розвитку ринку банківських і небанківських фінансових послуг України.

Тему кожного засідання Клубу банкірів визначає рейтингове обговорення серед членів Клубу. Але тема «Сучасні вимоги до корпоративного управління у фінансових установах. Незалежні Наглядові ради – повноваження та відповідальність», якій було присвячено засідання Клубу, що відбулося 8 липня в АКБ «ІНДУСТРІАЛБАНК», отримала одностайну підтримку.

12-14 червня Голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова на запрошення Міжнародного Трейд-Клубу у складі делегації керівників економічних відділів посольств, які акредитовані в Україні, побувала в Одесі та Одеській області.

Одним з багаторічних ділових партнерів Клубу банкірів, з якими Клуб проводить чимало спільних яскравих заходів, є державна установа Інститут економіки та прогнозування Національної Академії Наук України

«Співпраця банків та фінтеків – інновації в банківській індустрії. Поточні пріоритети та нові регламенти взаємодії з небанківськими установами» - саме так була сформульована тема чергового засідання Клубу банкірів, яке відбулося 22 березня в Райффайзен Банку Аваль

27 лютого в Посольстві Словацької Республіки в Україні відбулося чергове засідання Клубу банкірів на тему: «Виклики та досягнення у банківському секторі України: підсумки 2018 року і прогнози на 2019 рік». Посольство Словацької Республіки стало місцем зустрічі провідних українських банкірів та фінансистів зовсім не випадково, адже його поєднують з клубом давні партнерські стосунки.

18 січня в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності відбулося засідання Клубу банкірів на тему: «Відповідність мети функціонування НБУ сучасним викликам та законодавчі ініціативи».

Не зважаючи на гарячі передноворічні дні, всі постійні учасники засідань Клубу зібралися практично у повному складі.

Засідання Клубу банкірів 8 листопада 2018 року в Індустріалбанку на тему: «Закон України: Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків», — значення і практичне застосування

Україна та Румунія мають великий потенціал співробітництва у багатьох галузях економіки. Одним з важливих напрямів діяльності Клубу банкірів, які визначені Статутом організації, є міжнародна співпраця з банкірами та фінансистами інших країн і обмін з ними професійним досвідом.

Засідання Клубу банкірів 27 вересня 2018 року в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності на тему: «Облікова ставка НБУ: роль і практичне значення».

10 вересня у Національному банку України відбулося засідання Вищої експертної ради при Раді Національного банку України, де було розглянуто питання «Про проект Основних засад грошово-кредитної політики на 2019 рік та середньострокову перспективу».

Постійні учасники засідань Клубу банкірів добре знають, які міцні та довготривалі партнерські відносини об’єднують цю громадську організацію та Райффайзен Банком Аваль. Тож цілком логічно, що чергове засідання Клубу відбулося саме у цьому банку.

В ньому взяли участь керівники вітчизняних банків, вчені-аналітики, представники фінансового ринку, керівники економічних відділів посольств, що працюють в Україні. Засідання відкрили голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова та голова Правління Державного експортно-імпортного банку Олександр Гриценко.

8 червня в Індустріалбанку відбулося чергове засідання Клубу банкірів. Цього разу тема дискусії дещо відрізнялася від тих питань і проблем, що їх традиційно порушує Клуб банкірів під час своїх зустрічей. Цього дня в центрі уваги присутніх опинилися сучасні інструменти залучення інвестицій в створення місцевої інфраструктури.

Яке місце посідає державний банківський сектор у банківській системі України? Якщо коротко, то дуже значне, адже 55% - це та цифра, яка красномовисто говорить сама про себе.

Члени Клубу банкірів добре знають, що одним з його ділових партнерів є Міжнародний трейд-клуб, з яким наша організація досить часто проводить спільні заходи. Один з них зокрема відбувся у Посольстві Республіки Болгарія в Україні 27 лютого п.р.

Ернандо де Сото. Цей видатний економіст і автор відомих книжок стосовно тіньової економіки є президентом Інституту свободи і демократії, який базується в Перу. Таке авторитетне видання як журнал «The economist» вважає цей Інститут другим за значенням центром стратегічної думки у світі.

Підсумкове засідання Клубу банкірів у 2017 році виявилося незвичайним. Власне воно так і задумувалося його організаторами: Клубом банкірів і «Райффайзен Банком Аваль». Насамперед привертає увагу тема, яку сформулював Володимир Лавренчук: «Banking, quo vadis?».

Члени Клубу банкірів і всі небайдужі до стану справ у вітчизняній банківській системі, хто регулярно бувають на його засіданнях, добре знають, що у фокусі уваги під час обговорення знаходяться найактуальніші, найгарячіші питання сучасного банківського життя. Але коли закінчується рік, цілком природно виникає бажання як проаналізувати все зроблене і досягнуте, так і трошки зазирнути у майбутнє, побачити стратегію розвитку банківської системи, її можливості і перспективи.

Постійні учасники засідань Клубу банкірів добре знають, що однією з особливостей його роботи є проведення зустрічей на різних майданчиках. Тож, якщо минуле засідання проходило в Посольстві Словацької Республіки в Україні, то 9 листопада члени Клубу банкірів і запрошені гості зібралися в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України.

«Роль і значення державного кредитування для стимулювання експорту товарів і послуг»

Тема: «Довгий інвестиційний ресурс в Україні: джерела, потреби, сфери вкладення»

Тема: «Довгий інвестиційний ресурс в Україні: джерела, потреби, сфери вкладення»

Бажаючих взяти участь просимо звернутися по телефону 534-52-40

Тема: «В. Гонтарева: «Моя місія повністю виконана – реформи зроблені.» ЩО І ХТО ДАЛІ?».

Серед найактуальніших і найгостріших проблем сучасного банківського життя тема токсичних активів посідає чільне місце.

саме таку тему обрали банкіри і дипломати для обговорення на спільному засіданні Міжнародного трейд-клубу і Клубу банкірів, яке відбулося 22 березня поточного року в резиденції посла Швейцарії в Україні.

27 лютого в Інституті економіки та прогнозування Національної академії наук України відбулося чергове засідання Клубу банкірів на тему: «Банківська система України: результати "очищення" та перспективи подальшого розвитку». В засіданні взяли участь провідні вітчизняні банкіри, представники Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, представники фінансового ринку, вчені-економісти, фінансові експерти та аналітики.

Рік, що минає, був для Клубу банкірів плідним, насиченим та успішним.

Своє підсумкове засідання у 2016 році Клуб банкірів провів 23 грудня у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб. Саме ця фінансова структура вже тривалий час знаходиться у фокусі уваги усіх кого цікавить і хвилює стан справ у вітчизняній банківській системі.

В Посольстві Угорщини в Україні відбулося спільне засідання Клубу банкірів і Міжнародного трейд-клубу на тему: «Експортне фінансування. Можливості для модернізації економіки України і розвитку експортних галузей країни»

«На порозі діджиталізації: як Україні позбутися статусу кешової економіки та детінізація економіки» – саме таку назву мало чергове, вже третє засідання Клубу банкірів, яке відбулося в Національному банку України

«Перспективи вдосконалення організації готівкового обігу в Україні» - саме такою була тема чергового засідання Клубу банкірів в Національному банку України, яке відбулося 24 жовтня.

«Чи далеко може заїхати «Запорожець», якщо на нього поставити двигун ролс-ройса?», - саме з такого риторичного запитання, яке поставив Роман Шпек, старший радник Альфа-Банку Україна, почалося засідання Клубу банкірів, яке відбулося 6 жовтня в Альфа-Банку Україна.

23 вересня у Національному банку України відбулося чергове засідання Клубу банкірів на тему: «Інфляційне таргетування. Новий підхід до монетарної політики в НБУ: рішення та їх результати».

«Монетарне стимулювання економічного розвитку України: оцінки і механізми.» - саме таку назву мало чергове засідання Клубу банкірів, яке було організоване і проведене спільно з. У засіданні взяли участь керівники Комітету Верховної Ради з питань фінансів і банківської політики, Національного банку України, провідні вітчизняні банкіри, вчені-економісти, фінансові експерти та аналітики.

15 червня поточного року в Комітеті з питань фінансів і банківської політики Верховної Ради України відбулося спільне засідання цього Комітету і Клубу банкірів на тему: «Очищення Національним банком банківської системи України: наслідки і альтернативи».

25 травня в Державній навчально-науковій установі «Академія фінансового управління» Міністерства фінансів України відбулося засідання Клубу банкірів на тему: «Банківська система України: як підвищити життєздатність вітчизняних банків».

17 березня 2016 року в Інституті економіки та прогнозування Національної академії наук України відбулося засідання Клубу банкірів спільно з Інститутом економіки та прогнозування Національної академії наук України на тему: «Концентрація в банківському секторі України: тенденції та перспективи»

17 лютого 2016 року в Посольстві Швейцарської Конфедерації в Україні відбулося спільне засідання Міжнародного Трейд-клубу і Клубу банкірів на тему «Актуальні питання діяльності банківської системи і фінансового ринку України».

Cпільне засідання Клубу банкірів та Незалежної асоціації банків України відбулося в приміщенні НАБУ. Увазі учасників засідання було запропоновано низку доповідей, що проаналізували діяльність банківської системи протягом 2015 року і якою, на думку банкірів, буде діяльність вітчизняних банків у році новому...

1 грудня 2015 в Iнститутi економіки та прогнозування Національної академії наук України відбулося засідання Клубу банкірів.Засідання відкрили голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова і заступник директора Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Андрій Гриценко, який зазначив, що банківська система не може бути стабільною та успішною, якщо не буде успішною та стабільною економіка, а для цього слід використовувати ті інструменти, які пасують саме вітчизняній економіці...

Погані активи поза всяким сумнівом нині є однією з найгостріших проблем вітчизняної банківської системи. Чи існують шляхи її розв’язання? Про що в цьому плані свідчить міжнародний досвід і наскільки він може бути застосований до сучасних українських реалій? Відповіді на ці та інші найгостріші питання, пов’язані з ринком проблемних активів, шукали учасники чергового засідання Клубу банкірів, яке 25 листопада відбулося в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України і було присвячене саме роботі банків по виведенню поганих активів...

В обговоренні підсумків діяльності вітчизняної банківської діяльності за три квартали поточного року взяли участь: перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко, провідні українські банкіри, вчені-економісти та експерти ринку...