До списку новин

Засідання Клубу банкірів на тему:«Тренди фінансового ринку України: що може стати драйвером зростання » 17 липня 2019року в Центральному офісі страхової компанії «UPSK»
У доповіді Мосійчук Т.К. на тему «Як запустити фінансовий ринок України: погляд з боку страхових компаній» був представлений аналіз тенденцій розвитку ринку банківських і небанківських фінансових послуг України. Зроблено висновки про вкрай низький рівень проникнення фінансових послуг в економіку України, який характеризується 38% співвідношення активів банків до ВВП та 1,39% активів страхових компаній до ВВП.
Серйозною проблемою для розвитку фінансового посередництва є відсутність ліквідних і надійних фінансових інструментів. Ринок цінних паперів України складається на 95% з обороту боргових зобов'язань держави, який, на жаль, використовуються для рефінансування попередніх боргових зобов'язань і покриття дефіциту державного бюджету. Для відновлення повноцінної інвестиційної функції необхідно налагодити випуск цінних паперів (облігацій) під масштабні інфраструктурні проекти державного та регіонального рівня, які страхові компанії зможуть використовувати для розміщення страхових резервів.
У доповіді зазначалося, що найбільш значущі ризики в Україні не страхуються. Зняти фінансове навантаження з держави при ліквідації наслідків аварій, екологічних катастроф, негативного впливу на навколишнє середовище можливо через механізми обов'язкового та добровільного страхування. Такі сфери страхування як агрострахування, страхування відповідальності (професійної, експортера, роботодавця, за якість послуги ін.), Екологічні види страхування, страхування кібер-ризики містять в собі великий потенціал і повинні розвиватися за підтримки держави.
Якщо новий уряд дійсно керується ідеями економічного лібералізму, то розвиток особистих видів страхування - єдина можливість посилити соціальний захист громадян.
Т. Мосійчук детально зупинилася перспективах співпраці між банками та страховими компаніями при використанні нових каналів продажів: від FinTech до InsurTech
Липень для Клубу банкірів став багатим на події,адже традиційно на свої представницькі зустрічі провідні українські банкіри,страховики ,вчені-економісти,фінансові експерти та аналітики збираються раз на місяць.Але цього року літо в нас особливе,і бурхливе суспільне життя не дає йому перетворитися на тиху,розмірену пору літніх відпусток.
Тож і гострих тем для обговорення на такому затребуваному дискусійному майданчику,як Клуб банкірів, не бракує. Цього разу тему для обговорення під час чергового засідання Клубу обрали таку: «Тренди фінансового ринку України:що може стати драйвером зростання?»Представницька зустріч відбулася в Українській пожежно-страховій компанії, тож головну доповідь на тему «Як запустити фінансовий ринок України: погляд страхових компаній» підготувала і представила присутнім 1-й заступник голови правління ПАТ УПСК Тетяна Мосийчук.
Член Спостережної Ради АТ»Ощадбанк» Дмитро Власов назвав свою презентацію «Страхування відповідальності директорів та вищих посадових осіб», в якій виклав власне бачення обговорюваного питання.
Традиційно не обійшлося на засіданні і без думки вчених-економістів.Інститут економіки та прогнозування НАНУ цього разу представляли старший науковий співробітник відділу грошово-кредитних відносин, кандидат економічних наук Світлана Брус та старший науковий співробітник цього ж відділу, кандидат економічних наук Євген Бублик. У своїй презентаціі на тему «Дисбаланси між інвестиціями до заощадження в Україні та їх вплив на розвиток індустрії фінансових послуг» Євген Бублик наголосив.
Про регуляторний вплив на розвиток ринків небанківських послуг розповів у своєму виступі член Нацкомфінпослуг, кандидат економічних наук Олександр Залєтов. Він, зокрема, сказав після мікрокредитування-підкреслив Олександр Залєтов.
В дискусії взяли участь: Валерій Суксін, керуючий партнер проекту»Всеукраїнські страхові історії», Юрій Прозоров, президент Українського товариства фінансових аналітиків, Галина Хейло, голова правління АТ « Айбокс банк», Сергій Волков, голова правління Агентства по рефінансуванню житлових кредитів, Олександр Любіч, віце-президент Академії фінансового управління, доктор економічних наук, професор, Леся Листопад, екс-заступник голови правління ПАТ «RwS Банк», Стефан Софронієв, керівник служби з торгово-економічних питань Посольства Республіки Болгарія в Україні та інші.