До списку новин

0

Спільне засідання Міжнародного Трейд-клубу і Клубу банкірів на тему «Актуальні питання діяльності банківської системи і фінансового ринку України» 17.02.2016 року

17 лютого 2016 року в Посольстві Швейцарської Конфедерації в Україні відбулося спільне засідання Міжнародного Трейд-клубу і Клубу банкірів на тему «Актуальні питання діяльності банківської системи і фінансового ринку України».

Відкрив засідання віце-президент Міжнародного Трейд-клубу, радник з торгово-економічних питань Посольства Китайської Народної Республіки в Україні пан Лю Дзюнь, який тепло привітав усіх учасників зустрічі. А виконуючий обов’язки Посла Швейцарської Конфедерації в Україні пан Крістоф Шпеті подякував усім присутнім за виявлений інтерес до запропонованої теми з боку дипломатів та банкірів і підкреслив, що Посольство Швейцарської Конфедерації в Україні не випадково стало місцем проведення засідання, враховуючи високий міжнародний авторитет діяльності швейцарських банків і стабільність швейцарського франка.

У свою чергу голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова наголосила, що вбачає певну паралель між діяльністю Клубу банкірів та Міжнародного Трейд-клубу, адже для керівників економічних відділів, торговельних представників посольств, акредитованих в Україні, все що відбувається в економіці нашої держави має дуже важливе значення. Без розуміння цих процесів та їх причинно-наслідкових зв’язків їх діяльність не може бути успішною за визначенням. Людмила Мостова у своєму виступі також підкреслила, що всі члени Клубу банкірів, які беруть участь у цій представницькій зустрічі, прагнуть донести до своїх партнерів об’єктивну та компетентну інформацію, яка стосується актуальних питань діяльності банківської системи України та її фінансового ринку. Голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова висловила впевненість, що зустріч буде результативною, адже спільні зусилля небайдужих людей обов’язково дають ефект синергії. Клуб банкірів завжди відкритий до співробітництва з усіма, хто в цьому зацікавлений.

Далі учасникам спільного засідання Міжнародного Трейд-клубу і Клубу банкірів було запропоновано низку доповідей. Зокрема перший заступник голови Комітету Верхової Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Михайло Довбенко поділився з присутніми своїм баченням роботи вітчизняної банківської системи за нинішніх умов і розповів про законодавчу підтримку діяльності банкірів. На його думку у фінансово-банківській сфері України нині є два завдання:

1. вийти на макроекономічну стабілізацію в країні;

2. реформування фінансово-банківського сектору.

І ці завдання неодмінно і невідкладно треба розв’язувати. Досвід багатьох країн, які такі самі проблеми успішно вирішували, свідчить про те, що це цілком можливо. А ще у Верховній Раді, - розповів Михайло Довбенко, - у березні заплановано спеціальний тиждень для розгляду законопроектів, спрямованих на реформування вітчизняного фінансового і банківського сектору.

Радник Міністра фінансів України Юрій Блащук у своєму виступі детально проаналізував деякі аспекти діяльності банківської системи у середньостроковому періоді, зокрема макроекономічні показники, сучасний ландшафт банківської системи України і неякісні активи банків. Юрій Блащук підкреслив, що вперше за роки незалежності України була розроблена і прийнята Стратегія розвитку державних банків і докладно розповів в чому вона полягає.

Заслухали учасники спільного засідання Міжнародного Трейд-клубу і Клубу банкірів і доповідь доктора економічних наук, професора науково-дослідного інституту економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Володимира Корнєєва щодо зменшення обсягів кредитування та інших ризиків банківського сектору.

Великий інтерес у присутніх на спільному засіданні викликала глибока доповідь кандидата економічних наук, старшого наукового співробітника відділу грошово-кредитних відносин Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Андрія Шкляра на тему «Валютний ринок в Україні – проблеми і виклики», де була проаналізована сучасна непроста ситуація на валютному ринку України і фактори, які на неї впливають. Доповідь була зроблена англійською мовою і викликала бурхливі оплески.

Окремо слід зазначити, що у зустрічі з боку Міжнародного Трейд-клубу взяли участь представники 22 посольств, що акредитовані в Україні. Серед них зокрема генеральний секретар Міжнародного Трейд-клубу Валерій Балясний, керівник торгово-економічного відділу Посольства Іспанії в Україні пан Хайме Рамон Фернандес Санчес, міністр-радник Посольства Аргентинської республіки в Україні пан Херман Домингес, перший секретар Посольства республіки Індонезія пан Дату Путра Персада, перший секретар Посольства Республіки Польща пані Малгожата Гавін, радник-повірений з питань економіки, Голова Відділу з питань економіки Посольства Угорщини в Україні пан Андраш Кадар, почесний консул Австралії пан Ярослав Шипиленко, аташе Посольства Азербайджанської Республіки в Україні пан Табріз Гараєв, радник з економічних питань Посольства Румунії в Україні пан Адріан Мірон, радник Посольства республіки Молдова пані Даніела Цуркану, представник Державної корпорації з розвитку зовнішньої торгівлі Малайзії пан Віталій Бойко, голова Представництва Торгово-промислової палати Грузії в Україні пан Георгій Сігуа, комерційний аташе Посольства Литовської республіки в Україні пан Римантас Шегжда та інші.

Учасники спільного засідання Міжнародного Трейд-клубу і Клубу банкірів оцінили його проведення як дуже важливий і потрібний крок до співпраці, обміну професійним досвідом і поглиблення партнерських стосунків. Вони домовилися зробити такі зустрічі дипломатів та банкірів регулярними.