До списку новин

Засідання Клубу банкірів 27 грудня в «Райффайзен Банку Аваль» на тему: «Banking, quo vadis?»
Підсумкове засідання Клубу банкірів у 2017 році виявилося незвичайним. Власне воно так і задумувалося його організаторами: Клубом банкірів і «Райффайзен Банком Аваль». Насамперед привертає увагу тема, яку сформулював Володимир Лавренчук: «Banking, quo vadis?». огодьтеся таке формулювання для публічних обговорень зустрінеш не часто. Крім того, враховуючи, що зустріч відбувалася 27 грудня, організатори вирішили досить далеко відступити від звичайного формату засідання з його обов’язковою доповіддю, співдоповідями, презентаціями, тощо. Нинішнє засідання проходило у форматі «soft», тобто мінімум традиційності, академічності, жодних доповідей, лише нетривалі за часом виступи, але максимально концентровані за інформативністю і глибиною порушених проблем.
Саме тому порядок денний і відображав це прагнення організаторів до такого собі вільного стилю у проведенні зустрічі, яку коротким вступним словом відкрила голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова, подякувавши Володимиру Лавренчуку і його колегам з «Райффайзен Банку Аваль» за ефективну і системну співпрацю з Клубом банкірів протягом року і за можливість підбити підсумки 2017 банківського року в такому професійному і дружньому колі. А далі модератором і доповідачем або швидше цікавим співрозмовником, який ставить непрості і гострі запитання, разом з колегами вголос шукаючи відповіді на них, став Володимир Лавренчук. А темами його звернень до колег у цей вечір були: по-перше, нові директиви ЄС, банківського нагляду (як це вплине на банківський/фінансовий сектор України), а по-друге, доступні кредити - шлях через преференції чи фіскальну/монетарну дисципліну. Свою розповідь Володимир Лавренчук супроводжував яскравими слайдами з конкретними цифрами, що відображають результати діяльності «Райффайзен Банку Аваль» стосовно порушених питань. І навіть те, яка кількість учасників засідання увімкнули свої телефони, щоб зробити знімки представлених слайдів, засвідчила великий інтерес присутніх до отриманої інформації. Адже йшлося про можливості кредитування і відсоткові ставки по кредитах, діяльність державних банків, субсидії для їх клієнтів, чи вже вийшла з кризи банківська система чи цей процес ще триває, як працювали банки кілька років тому, як працюють нині і робитимуть, скажімо, років через 5, якою вона була, є і буде – всі ці та інші питання, які прозвучали, просто не давали кожному учаснику засідання і ні найменшого шансу залишитися байдужим і не взяти участі у дискусії.
А не зважаючи на заявлений «м’який» формат, після виступу Володимира Лавренчука дискусія виявилася не по-зимовому гарячою, гострою і тривалою, бо майже кожен захотів взяти в ній участь, щоб розкрити своє бачення того куди йде зараз банківська система України. Отже, на засіданні виступили виконуючий обов’язки Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко, директор Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України, академік Валерій Геєць, начальник управління реформування фінансового сектору Національного банку України Євген Степанюк, президент Українського товариства фінансових аналітиків Юрій Прозоров, колишній заступник Голови Національного банку України Борис Марков, радник голови Правління Укргазбанку Вадим Березовик, радник голови Правління Укрексімбанку Олег Самсоненко, заступник директора Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України, доктор економічних наук Сергій Кораблін, голова Правління Агентства по рефінансуванню житлових кредитів, президент Української іпотечної асоціації Сергій Волков, завідувач відділу Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки розвитку і торгівлі України, доктор економічних наук, професор Володимир Корнеєєв, колишній заступник голови Національного банку України Ярослав Солтис, аналітик-консультант Ігор Шумило та ін.
Після завершення дискусії слово було надано Михайлу Довбенку, виконуючому обов’язки Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, який зазначив, що одним з підсумків 2017 року став 20-річний ювілей Клубу банкірів. За словами народного депутата, за ці два десятиліття Клуб банкірів по праву став авторитетним дискусійним майданчиком для консолідації зусиль банківського співтовариства у вирішенні актуальних проблем банківського життя та спрямування цивілізаційного розвитку вітчизняної банківської системи. З цієї нагоди Михайло Довбенко вручив подяку від імені Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності голові Ради Клубу банкірів Людмилі Мостовій. Присутні привітали виступ Михайла Довбенка бурхливими оплесками. У свою чергу голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова подякувала усім учасникам засідання за багаторічну підтримку і спільну роботу, бо, на її думку, саме синергія людського інтелекту, професійності і активної життєвої позиції і стала запорукою успішної діяльності Клубу і його затребуваності протягом такого тривалого часу. І Рада Клубу бачить нові горизонти і нові вершини, які ще треба підкорювати.
За словами багатьох учасників засідання, воно виявилося справді передноворічним, бо містило і новації, і певні сюрпризи, і гостроту дискусій, і тепло людського спілкування.