До списку новин

0

Банківська система України: підсумки 2016 року і прогноз на 2017

Банківська система України: підсумки 2016 року і прогноз на 2017» -  саме таку тему обрали банкіри і дипломати для обговорення на спільному засіданні Міжнародного трейд-клубу і Клубу банкірів, яке відбулося 22 березня поточного року в резиденції посла Швейцарії в Україні. Відкрив засідання президент Трейд-клубу пан Андраш Кадар, який висловив впевненість, що нинішнє обговорення за участю членів Міжнародного трейд-клубу та Клубу банкірів буде взаємокорисним і такі зустрічі стануть традиційними. З привітальним словом до учасників міжнародної зустрічі звернувся і заступник голови місії, радник посольства Швейцарії пан Крістоф Шпеті. Він також наголосив на тих актуальних питаннях сучасного банківського життя України, відповіді на які хотіли б отримати іноземні дипломати під час спільного засідання. У свою чергу голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова подякувала представникам посольства Швейцарії за можливість вже вдруге провести у них спільне засідання Трейд-клубу і Клубу банкірів. На її думку таке спілкування є надзвичайно важливим і потрібним як для банкірів так і  для дипломатів.

З доповіддю на тему «Банківська система України: підсумки 2016 року і прогноз на 2017» виступив Анатолій Дробязко, провідний науковий співробітник Академії фінансового управління Міністерства фінансів України, кандидат економічних наук. У своїй презентації він зупинився на кількох важливих аспектах нинішньої ситуації у банківській системі України: «У 2016 році відбулася стабілізація процесів у банківській системі. Приватизація "Приватбанку" призвела до серйозної зміни структури банківської системи. По багатьох показниках частка державного капіталу перевищила 50%, зміцнювали свої позиції і банки з західним капіталом, у банків з російським капіталом спостерігався відтік ресурсів. Банки з українським капіталом займають найменшу нішу, при чому не дивлячись на відхід з ринку 86 банків, уже не менше 20 банків перебувають під загрозою закриття в зв'язку необхідністю сформувати статутний капітал 200 млн. грн. до 01.7.2017 року. Події першого кварталу 2017, включаючи збиткову діяльність і напруженість з банками російського капіталу, не покращують інвестиційну атмосферу в країні. Крім того, внаслідок посилення вимог до контролю за відмиванням брудних грошей, у багатьох українських банків виникли проблеми з обслуговуванням кореспондентських рахунків  в європейських і американських банках, що негативно впливає на перерозподіл банківських послуг з обслуговування міжнародних контрактів.  Не зважаючи на всі негативні фактори, є певний оптимізм на 2017 рік. В цілому ринок має потенціал до зростання. Необхідні з боку влади зусилля на інституційний розвиток сектору, підвищення захищеності кредитора на ринку.»

Яким був валютний ринок України у році минулому і чого очікувати у цьому зв’язку від року нинішнього розповіли у своїй презентації кандидат економічних наук Катерина Ануфрієва та кандидат економічних наук Андрій Шкляр з Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України.

Також значний інтерес присутніх викликав виступ колишнього заступника голови Національного банку України Олександра Кірєєва, в якому він проаналізував виклики, які стоять перед банківською системою України у нинішньому році.

У спільному засіданні Міжнародного трейд-клубу і Клубу банкірів, яке відбулося 22 березня в резиденції посла Швейцарії в Україні взяли участь близько 40 представників іноземних держав, експертів у сфері торгівлі та банківського бізнесу. На думку його учасників, ця міжнародна зустріч дала змогу не тільки поділитись баченням нинішніх проблем у банківському секторі та шляхів їх вирішення, почути міркування експертів щодо сучасних викликів, які стоять перед банківською системою України, але й поширити меседж щодо потреби у забезпеченні зрозумілої регуляторної бази банківської діяльності, відповідальності власників банків, підвищенні репутації України та її банків-резидентів на міжнародній арені для забезпечення ролі банків як посередників притоку зовнішніх ресурсів та стабільних міжнародних розрахунків українських підприємств. Учасники зустрічі висловили сподівання, що спільні засідання Міжнародного трейд-клубу і Клубу банкірів стануть доброю традицією і постійним дискусійним майданчиком для обміну думками і баченнями щодо оцінки поточної ситуації в економіці України банкірами і представниками експертного середовища та зарубіжними дипломатами.

І одним із свідчень цього став лист, який надійшов на адресу Клубу банкірів від виконавчого директора Трейд-клубу Олександра Ванідовського після проведення засідання: «Уважаемая Людмила,  разрешите Вам выразить свое большое уважение и   высказать слова  глубокой благодарности за Вашу работу по подготовке мероприятия. Прошу передать мою благодарность и наилучшие пожелания отличным лекторам. В это непростое время для Украины правдивая информация о банковской системе очень важна для экономических советников посольств. Спасибо еще раз и надеюсь на продолжение сотрудничества.»