До списку новин

0

Засідання Клубу банкірів в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України на тему: «Захист прав кредиторів: проблеми правозастосування.»

Клуб банкірів продовжує збирати на своїх засідання всіх,кому небайдуже сучасне і майбутнє банківської системи України, її фінансового ринку та економіки в цілому .

 Чергове засідання Клубу було організовано і проведено спільно з Академією фінансового управління Міністерства фінансів та Національною Школою Суддів України і пройшло в приміщенні  Академії фінансового управління Міністерства фінансів України. А тему цього разу обрали таку: «Захист прав кредиторів :проблеми правозастосування».

Тож зрозуміло ,що в засіданні взяли участь не тільки представники Ради Національного банку, провідні банкіри та страховики, фінансові експерти та аналітики, але й відомі правники та адвокати.

За традицією засідання відкрила Голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова,яка підкреслила ,що цього разу захист прав кредиторів учасники представницької зустрічі розглядатимуть у ракурсі юридичному,спираючись на досвід судової практики,зокрема щодо виводу банків з ринку.А президент Академії фінансового управління Міністерства фінансів України ,академік НАНУ Тетяна Єфименко щиро привітала учасників представницької зустрічі,наголосивши на важливості обговорюваної теми,і побажала всім плідноі роботи.

А далі слово було надано колишньому міністру юстиції України,а нині ректору Національної Школи Суддів України,доктору юридичних наук,заслуженому юристу  України Миколі Оніщуку.Микола Васильович розповів присутнім про діяльність Національної Школи Суддів України ,її високий авторитет ,як  в нашій державі,так і далеко за її межами. Микола Оніщук також у своїй доповіді поділився своїм баченням питань захисту прав кредиторів,проаналізувавши кілька існуючих у світовій практиці моделей виводу проблемних банків з ринку і результати очищення банківськоі системи  України для самої системи,кредиторів та клієнтів банків.Потім ректор Національної Школи Суддів України Микола Оніщук  відповів на численні запитання учасників засідання Клубу банкірів.

«Захист прав споживачів .Баланс між кредиторами і боржниками -основа відновлення кредитування»-так назвав свій виступ адвокат,старший партнер адвокатської компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець.У виступі були розглянуті  варіанти вирішення та способи повернення вкладів  та коштів,зокрема розбиття вкладів,залік кредиту з депозитом,стягнення коштів з власників та топ-менеджерів банку,стягнення  коштів з Національного банку України та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб,тощо.

Своіми міркуваннями з приводу обговорюваної теми поділилися також, колишній голова правління Райффайзенбанку Аваль Володимир Лавренчук, заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України,доктор економічних наук Сергій Кораблін,голова правління Агентства по рефінансуванню житлових кредитів,президент Української національної іпотечної асоціації Сергій Волков,в.о.завідувача відділу фінансових ринків Академії фінансового управління Міністерства фінансів України,кандидат економічних наук Анатолій Дроб‘язко,фінансовий директор компанії «Healthy &Happy” Тетяна Шмелькова та інші.

Підбиваючи підсумки засідання Голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова охарактеризувала обговорення, що відбулося ,дуже  професійним і конструктивним і висловила впевненість ,що участь у засіданнях відомих правників та юристів  стане доброю традицією.