До списку новин

0

Засідання Клубу банкірів в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України.

Якими є основні показники діяльності банківської системи з точки зору вітчизняної Державної податкової служби, лібералізація валютного ринку і податкові втрати, вплив формування резервів під кредитні ризики на оподаткування банків, питання міжнародного оподаткування  та посилення боротьби з оптимізацією податків...Ці та багато інших важливих питань, що стосуються активної та ефективної взаємодії податківців та банкірів ,були розглянуті під час спеціального засідання Клубу банкірів 3 грудня в Академії фінансового управління Міністерства фінансів України.

Цього разу до участі у відкритій професійній розмові Клуб запросив впливових податківців-Наталю Рубан,1 заступницю Голови Державної податкової служби України,та Юлію Потернак, начальницю управління перевірок фінансових операцій ДПС України, щоб в результаті діалогу його учасники могли обмінятися думками і баченнями ,краще зрозуміти логіку дій одне одного.

За традицією відкрили засідання Голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова  та віце-президент Академії фінансового управління Мінфіну України ,доктор економічних наук, професор Олександр Любіч. А далі слово було надано 1 заступниці Голови Державної податкової служби Наталі Рубан.

Тож якою бачиться банківська система податковій службі?              З розлогого і насиченого фактами виступу Наталі Рубан та її відповідей на численні запитання можна зрозуміти ,що досить строкатою. Про це свідчать хоча б кілька цифр:на податковому обліку перебуває нині 75 банків, з них прибутковими є лише 47,решта показують збитки.А ще за допомогою слайдів, які продемонструвала Наталя Рубан, було проаналізовано  основні показники діяльності банківських установ, зокрема фінансовий результат до оподаткування ,об‘єкт оподаткування з врахуванням податкових ризиків, податок на прибуток. Також було розглянуто вплив ризиків, які виникають при формуванні резервів на об‘єкт оподаткування податком на прибуток, прострочену заборгованість за здійсненими експортно-імпортними операціями, прострочену дебіторську заборгованість за експортно-імпортними операціями, що встановлена за результатами перевірок податкових органів, тощо.

Це лише кілька питань, які стали предметом обговорення під час такої представницької зустрічі, але зрозуміло, що їх було набагато більше, адже зацікавлений, професійний обмін думками тривав понад дві години.Учасники засідання високо оцінили готовність і бажання представниць керівництва ДПС України  до діалогу з  іншими учасниками фінансового ринку, їх прагнення не уникати гострих запитань і давати чіткі та конкретні відповіді.

У обговоренні взяли участь :начальниця управління перевірок фінансових операцій Державної податкової служби України Юлія Потернак, заступник Голови Ради Національного банку України Василь Фурман, голова Наглядової ради Кристалбанку Вадим Копилов, заступник директора Інституту економіки та прогнозування ,чл-кор НАНУ Сергій Кораблін, колишній заступник Голови Національного банку України Борис Марков, директор по роботі з корпоративним бізнесом Альфа-банку Владислав Кравець, голова правління УПСК Тетяна Мосійчук та інші.

Підбиваючи підсумки засідання Голова Ради Клубу банкірів висловила впевненість ,що такі важливі і корисні обговорення між представниками фінансового ринку і податківцями стануть доброю традицією.