До списку новин

0

Засідання Клубу банкірів в Національному інституті стратегічних досліджень 1 березня 2021 року на тему: «Стійкий розвиток економіки України у фокусі законодавчої діяльності комітету»

Співпраця з профільними комітетами Верховної Ради України завжди була і залишається одним з пріоритетів діяльності Клубу банкірів.Тому цілком логічно,що чергове засідання Клубу, яке відбулося 1 березня в Національному Інституті стратегічних досліджень, було присвячено спілкуванню з почесними гостями-Головою Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитром Наталухою та членом цього ж Комітету Борисом Приходьком.А йшлося про стійкий розвиток економіки України  у фокусі законодавчої діяльності комітету.

    Зі вступним словом до учасників представницького засідання звернувся директор Інституту стратегічних досліджень,доктор політичних наук Олександр Литвиненко, який відзначив плідну співпрацю Інституту з Клубом банкірів та важливість обговорення найактуальніших питань економічного життя держави.

    Голова Комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха у своєму виступі» Стійкий розвиток економіки України у фокусі законодавчої діяльності комітету» проаналізував зв‘язок фіскальної та монетарної  політики держави з економічною політикою в цілому, особливо в умовах пандемії. На думку Дмитра Наталухи фіскальна та економічна політика мають діяти спільно.   За висновками комітету перший локдаун  дуже сильно вдарив по кредитуванню. Тому дуже важливим було забезпечити  макростабільність  на законодавчому рівні. Тож звідси мета-розробляти закони для макростабілізаціі вітчизняної економіки, зокрема про кредити 5-7-9 ,Законопроект про ЕКА, тощо.

   Також Дмитро Наталуха підкреслив ключову роль Національного банку України  в процесах економічного відновлення.  А проявлятись вона має не лише у забезпеченні курсової та цінової стабільності, але й у стимулюванні економічного розвитку країни .

   Потім слово для виступу було надано народному депутату України,члену Комітету ВР з питань економічного розвитку Борису Приходьку.У віданні комітету,підкреслив Борис Приходько,якраз і перебувають питання забезпечення стійкого розвитку економіки України, а особливо в умовах рецесії світової економіки, що викликана пандемією коронавірусу.

   Комітет з питань економічного розвитку є одним з ключових у структурі комітетів Верховної Ради України,бо в його компетенції  знаходяться такі важливі питання, як формування державної економічної політики, управління державним майном,включаючи питання приватизації та публічних  закупівель,проведення антимонопольної політики,забезпечення розвитку економічної конкуренції,забезпечення захисту прав споживачів, регулювання відносин застави, лізингу,концесії, оренди, спільної діяльності, регулювання зовнішньоекономічної, інвестиційної діяльності, спеціальних (вільних) економічних зон та територій пріоритетного розвитку, тощо.

За півторарічний період роботи депутатів дев‘ятого скликання ВР України  прийнято законодавчі акти майже по всіх цих напрямах, опрацьовано більше 200 законодавчих ініціатив.

Крім того, значна частина законодавчих ініціатив,спрямованих на забезпечення сталого розвитку економіки України, буде прийнята вже в найближчій перспективі, оскільки вони вже ухвалені ВР за основу  або  рекомендовані до такого ухвалення Комітетом з економрозвитку.

Борис Приходько навів цілу низку законів, підготовлених Комітетом, зокрема зміни до Закону» Про приватизацію державного і комунального майна», Закон « Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями в Україні», Закон «Про фінансовий лізинг», проект Закону «Про  публічні закупівлі» та  багато інших.

Портфель законодавчих ініціатив,що знаходяться  на розгляді в Комітеті, містить досить цікаві законодавчі рішення щодо осучаснення державної економічної політики України.

Голова Комітету  ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха та член цього Комітету Борис Приходько дали конкретні та вичерпні відповіді на численні запитання учасників спеціального засідання Клубу банкірів. У обговоренні взяли участь директор Інституту економіки та прогнозування,академік НАНУ  Валерій Геєць, президент Академії фінансового управління Мінфіну, академік НАНУ Тетяна Ефименко, заступник Голови Ради НБУ Василь Фурман,голова Спостережної ради RwS  банку Ірина Гаврильчук, голова правління Агентства по рефінансуванню житлових кредитів Сергій Волков,заступник директора Національного Інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук Ярослав Жаліло, заступник  директора Інституту економіки та прогнозування, чл.-кор.НАНУ  Сергій Кораблін  та інші.

   Також увазі учасників засідання були представлені презентаціі на тему «Проблеми та перспективи зміцнення стійкості фінансових систем України» доктора економічних наук Дмитра Гладких, презентація «Політика центробанків країн,що розвиваються, в умовах коронавірусу та рекомендацій для України» заступника Голови Ради НБУ, доктора економічних наук Василя Фурмана. Анатолій Дроб‘язко,завідувач відділу фінансових ринків Академії фінансового управління, к.е.н назвав свою презентацію «Структура фінансових потоків між банківським та реальним сектором в умовах пандемічної кризи».

Підбиваючи підсумки засідання Голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова від імені всіх присутніх висловила щиру подяку народним депутатам України Дмитру Наталусі, Голові Комітету з питань економічного розвитку та Борису Приходьку, члену цього комітету ,за цікаві розповіді про свою законотворчу  діяльність, спрямовану на зміцнення стабільності вітчизняної економіки,за прагнення до діалогу з експертним середовищем, за щирі та конкретні відповіді на численні запитання , які прозвучали під час дискусіі.

   Людмила Мостова,Дмитро Наталуха та Борис Приходько  підтвердили прагнення  до обговорення найактуальніших,найважливіших питань економічного життя держави та співпраці на шляху розбудови економіки України  для забезпечення сталого розвитку нашої держави ,підвищення добробуту громадян  та зростання авторитету України на світовій арені.