До списку новин

Засідання Клубу банкірів в Посольстві Словаччини в Україні за адресою: м. Київ, вул.Ярославів Вал,34 11 грудня 2020 року на тему: «Результати діяльності банківської системи та вітчизняної економіки та прогнози на 2021 рік».
Наприкінці кожного року всі ми традиційно підбиваємо його підсумки, аналізуємо досягнення, осмислюємо помилки, окреслюємо плани на рік наступний.
Тож підсумкове засідання Клубу банкірів у році 2020 теж було присвячене цим питанням, зокрема діяльності банківського та фінансового ринку у році нинішньому та очікуванням банкірів і страховиків від року 2021.А відбулося воно 11 грудня в Посольстві Словацької Республіки в Україні. Тож перше слово було надане Надзвичайному і Повноважному Послу Словаччини в Україні пану Мареку Шафіну, який насамперед привітав присутніх з наступаючим Новим роком та Різдвом Христовим. А ще пан Посол розповів про діяльність Посольства Словаччини в Україні протягом нинішнього року,зокрема згадав про поїздку групи послів Вишеградської четвірки в рамках місії ОБСЄ на Донеччину. Там іноземні дипломати побували в дитячій лікарні в Лисичанську, де передали медичні препарати,а також відвідали Станицю Луганську.
Під час таких зустрічей, як підкреслив Марек Шафін ,як правило, не роблять селфі,але вони є надзвичайно важливими та потрібними.
Торкнувся пан Посол і питань економічного співробітництва між Словаччиною та Україною ,оцінивши його як таке, що позитивно і динамічно розвивається ,і рівень двосторонніх зв‘язків вже перевищив показники 2013 року. Але є й проблеми, бо чимало словацьких бізнесменів, які працюють в Україні, скаржаться на факти рейдерства, що негативно впливає на імідж України та її інвестиційну привабливість. Українському бізнесу він порадив більше рекламувати себе у Словаччині ,адже там є чималі можливості для діяльності українських компаній, зокрема через дочірні підприємства у Словаччині.
Наступною взяла слово Голова Ради Клубу банкірів Людмила Мостова, яка наголосила, що на цьому підсумковому засіданні не планувалися виступи спікерів, їх доповіді та презентаціі. Спікером цього разу може стати кожний учасник засідання і розповісти, а яким був для нього особисто рік, що минає, і чого б хотілося досягти у році новому.
Якщо говорити про Клуб банкірів то незважаючи на пандемію коронавірусу, жорсткий та адаптивний карантини, його робота у поточному році була досить успішною і в кількісному, і в якісному вимірах. Протягом року Клубом було проведено 9 засідань, кожне з яких можна назвати яскравим і вагомим. Зокрема, згідно свого Статуту Клуб банкірів значну увагу приділяв міжнародному співробітництву. Про це свідчать три засідання в Посольстві Словаччини в Україні, одне з яких було присвячене вивченню досвіду Словацького Ексімбанку за участю представників Експортно-імпортного банку України та вітчизняних комерційних банків.
Також запам‘яталися учасникам засідань Клубу зустріч у Посольстві Угорщини в Україні ,в якій взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні пан Іштван Ійдярто радник з питань економіки Угорського Посольства пан Андраш Віттек та представник Ексімбанку Угорщини у Східній Європі пан Роберт Грильов. А йшлося про здобутки та проблеми угорського Ексімбанку та його уроки для України.
Також Людмила Мостова пригадала і засідання Клубу банкірів на тему:» Захист прав кредиторів : проблеми правозастосування. Досвід судової практики, в якому взяв участь ректор Національної школи суддів України, колишній міністр юстиції України Микола Оніщук, відомі адвокати та юристи, де були підняті важливі питання захисту прав кредиторів у юридичному ракурсі, спираючись на досвід судової практики, зокрема щодо виводу банків з ринку, варіанти вирішення та способи повернення вкладів та коштів, стягнення коштів з власників та топ-менеджерів банків, НБУ та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
І звичайно ж дуже яскравим стало спеціальне засідання Клубу банкірів за участю першої заступниці Голови Державної податкової служби України Наталі Рубан та начальниці управління перевірок фінансових операцій ДПС України Юлії Потернак, де обговорювались питання активної та ефективної взаємодії податківців та банкірів.
Багато задумів у Клубу банкірів і на рік 2021.Це і продовження міжнародної співпраці з Посольствами, що працюють в Україні ,і проведення спільного засідання Клубу з керівництвом МВС, і обговорення найактуальніших питань банківського та економічного життя із залученням керівництва НБУ та Ради Національного банку України, тощо.
Своїм баченням плюсів та мінусів банківського та фінансового 2020 року поділилися також радник Голови Ради НБУ Євген Степанюк, керівник контролю регуляторних вимог Ексімбанку України Руслан Тропотяга, директор по роботі з корпоративним бізнесом Альфа-банку Владислав Кравець, заступник голови правління Кристалбанку Олег Далеко, голова правління УПСК Тетяна Мосійчук, керуючий партнер адвокатського об‘єднання Джастіфай Олександр Зінченко член правління страхової компанії Євроінс Андрій Яковенко та інші.
Слід сказати, що з коментарів і розповідей учасників цього засідання Клубу банкірів склалася досить рельєфна і цілісна картина банківського та фінансового життя України у 2020 році ,в якому було все:і труднощі,і маленькі перемоги,і звичайно ж надії на те,що все поки нереалізоване обов’язково здійсниться у новому 2021.