До списку новин

0

Засідання Клубу банкірів в Посольстві Словаччини в Україні

Клуб банкірів продовжив свою статутну діяльність щодо обміну досвідом з банкірами інших країн. Цього разу засідання відбулося в Посольстві Словаччини в Україні,а йшлося про роль Ексімбанку Словаччини в підтримці експорту та його співпрацю з Україною.

  До учасників представницької зустрічі ,в якій взяли участь не лише члени Клубу банкірів ,але й Міжнародного Трейд-клубу,з привітальною промовою звернувся Надзвичайний і Повноважний Посол Словаччини в Україні пан Марек Шафін.Він зокрема підкреслив,що Словаччина вважає Україну приорітетним партнером і постійно підтримує її європейську орієнтацію на шляху політичної асоціації та економічної інтеграції з Євросоюзом. На думку пана Посла досвід банків Словацької Республіки ,який аккумулює Експортно-імпортний банк Словаччини ,насамперед у сфері страхування необоротних активів,досвід  роботи з партнерами,інвестиціями ,приклади практичної роботи з Україною буде дуже корисний для всіх присутніх.

    Ексімбанк Словацької Республіки є лідером у розробці продуктів ,які цікавлять ,як малий ,середній ,так і великий бізнес. Саме він підтримує великі корпорації Словаччини під час їх виходу на міжнародні ринки.

     Голова Клубу Ради банкірів Людмила Мостова у своєму короткому вступному слові наголосила ,що обмін досвідом між банкірами взагалі,а із зарубіжними колегами зокрема ,є одним із стратегічних напрямів діяльності Клубу. І це яскраво підтверджує хроніка його засідань за попередній період. Так це вже вдруге Клуб банкірів проводить спільне засідання з Експортно -Імпортним Банком Словацької Республіки ,а перед цим українські банкіри мали можливість поспілкуватися з очільниками Ексімбанку Румунії та Експортно-Імпортного Банку Угорщини. Ці зустрічі запам’яталися яскравими виступами їх учасників та високопрофесійною і зацікавленою дискусією. І нинішня зустріч фахівців Словаччини та України неодмінно буде результативною та корисною,-зазначила Людмила Мостова .

   Далі слово було надано пані Барборі Кудзейовій, директору відділу страхування від некомерційних ризиків Ексімбанку Словаччини,яка запропонувала увазі учасників засідання презентацію  «Роль Ексімбанку в підтримці словацького експорту і його співпраця з Україною», де було наведено чимало цікавих фактів зокрема про те, що саме Ексімбанк є єдиним прямим інструментом держави для підтримки експортерів та виробників завдяки фінансуванню ,страхуванню та гарантійному портфелю продуктів.    І місія банку відповідно полягає в підтримці словацьких експортерів і виробників через страхування дебіторської заборгованості,страхування експортних кредитів, надання експортних кредитів та видачу гарантій.

  Протягом 20 років з часу створення Ексімбанку Словацької республіки він підтримав понад 42 млрд. євро експорту ,а,наприклад у 2018році загальна сума ризику склала 1 млрд.евро.

   Барбора Кудзейова проаналізувала роль експорту для економіки Словаччини,підкресливши,що банк допомагає експортерам вийти на ринок в торгових і інвестиційних галузях ,до яких комерційний та фінансовий сектор виявляє менший інтерес через високі ризики. І тут метою є державна підтримка ,яка не порушує ринкові умови ,не деформує ринок і не надає кредитних преференцій виробникам однієї країни, обмежуючи виробників з інших країн.

   Учасники спільного засідання Клубу банкірів та Міжнародного Трейд-клубу в Посольстві Словаччини в Україні поставили директору страхування від комерційних ризиків Експортно-Імпортного Банку Словаччини Барборі Кудзейовій чимало запитань, а комплаєнс директор Укрексімбанку Жанна Єлагіна розповіла присутнім про роботу Експортно-Імпортного Банку України.

   Глибокий коментар стосовно розвитку економіки Словаччини ,залучення інвестицій та українсько-словацької економічної співпраці зробив заступник директора Інституту економіки та прогнозування, член-кореспондент НАН України Сергій Кораблін.

    А підбив підсумки засідання і поділився своїм баченням щодо обговорюваних питань Третій Президент України Віктор Ющенко, підкресливши ,що такі зустрічі є дуже потрібними, важливими і взаємокорисними.