До списку новин

Експортно-імпортні банки України та Румунії домовились про активізацію підтримки двосторонньої торгівлі
Україна та Румунія мають великий потенціал співробітництва у багатьох галузях економіки
Географічне положення України та Румунії має сприяти зміцненню економічних відносин та спонукати обидві країни до втілення нового змісту співробітництва на регіональному та міжнародному рівнях. З метою консолідації зусиль із заохочення експортерів за допомогою надання кредитних та фінансових інструментів днями в головному офісі АТ «Укрексімбанк» у Києві відбулося засідання на тему «Розвиток торгівлі між Румунією та Україною. Роль Ексімбанку в підтримці румунського експорту», організованого ГО «Клуб банкірів» за сприяння посольства Румунії в Україні та Ексімбанку Румунії.
Відкрив засідання Голова Правління АТ «Укрексімбанк» Олександр Гриценко, який відзначив, що укладена Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом відкрила, зокрема, широкі можливості для розвитку економічних відносин з Румунією, яка є нашим близьким сусідом в ЄС.
Про ефективні фінансові рішення для учасників транскордонної торгівлі розповів Віце-президент Ексімбанку Румунії Флорин Кубински під час презентації «Підтримка міжнародних операцій. Найкращі практики та виклики». По завершенні презентації присутні на засіданні мали змогу обговорити ключові проблеми підтримки експорту разом з ним та іншими менеджерами спеціалізованої фінансової установи.
Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності Михайло Довбенко відзначив, що український та румунський експортно-імпортні банки мають сприяти зміцненню зовнішньоекономічних відносин: «Я сподіваюся, що наше засідання сприятиме виробленню заходів та знаходженню інструментів для активізації зовнішньоекономічної діяльності і наближення наших країн до тих бажаних показників торгівлі, яких ми прагнемо».
Основні аспекти двостороннього співробітництва між Румунією та Україною представив учасникам засідання радник Посольства Румунії в Україні Тєнасе Овідю. Він повідомив, що після подій 2014 року Румунія поряд з іншими країнами – членами ЄС активно і постійно підтримує процеси реформувань, що відбуваються в Україні. Парламент Румунії був першим парламентом, який одноголосно ратифікував угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Роль поглибленої та всеохоплюючої угоди про вільну торгівлю є вкрай важливою на рівні економічному співробітництва, а позитивні наслідки від її застосування очевидні. ЄС став основним ринком українського експорту, споживаючи понад 40% від його загального обсягу. Всі ці елементи зіграли важливу роль у двосторонньому співробітництві між Румунією та Україною у галузі економіки і торгівлі, і сьогодні наші країни є важливими торговельними партнерами одна для одної.
«У липні 2017 року після п’ятирічної перерви в Бухаресті відбулася ІІ сесія спільної міжурядової комісії з економічного, промислового та наукового-технічного співробітництва. Ця комісія має важливу роль завдяки позитивному імпульсу, який генерується для компаній та економічних операторів. В цьому році має відбутися нове засідання Комісії, на цей раз в Києві. Існує безліч можливостей для співпраці в різних галузях, серед яких туризм, сільське господарство, машини та електричне обладнання, текстильна промисловість, меблева промисловість, IT тощо. Користуючись географічною близькістю наших країн і спільним досвідом у минулому, ми повинні максимально використовувати наявний потенціал для нашої спільної користі. Сьогоднішня зустріч – це новий крок, що має особливу важливість для активізації наших економічних відносин. Посольство залишається надійною підтримкою всіх компаній та фінансово-економічних операторів в Румунії та Україні, які хочуть розвиватися і співпрацювати», – повідомив дипломат.
Економічний радник Посольства Румунії в Україні Адріан Мірон наголосив на важливості співробітництва у банківській та фінансовій сферах, а також привітав присутніх на засіданні представників румунського бізнесу з різних секторів економіки, які зацікавлені працювати з Україною.
Голова Ради Клубу Банкірів Людмила Мостова відзначила актуальність проведеного заходу: «Наша сьогоднішня міжнародна зустріч цілком вкладається в ті завдання, які ставить перед собою Клуб. Адже в нашому статуті одним з важливих питань є поглиблення міжнародної співпраці з банкірами інших країн та обмін досвідом. Тому ми завжди з великою увагою ставимося до можливості проводити такі зустрічі, і я хочу подякувати делегації румунського Ексімбанку на чолі з паном Кубински та представникам бізнесу з Румунії, які висловили бажання взяти участь у засіданні».